Чи варто встановлювати поріг для міжкімнатних дверей?

У кожного покупця, що обирає міжкімнатні двері, ми завжди питають: “Двері з порогом чи без?” А у відповідь часто чують запитання: “А як краще?”. І, дійсно, що ж краще – міжкімнатні двері з порогом чи без нього?

Колись міжкімнатні двері встановлювалися таким чином, що низ дверної коробки утворював поріг в проході між суміжними приміщеннями квартири. Поріг вважали обов’язковою деталлю дверного блоку і до недавніх часів дверний отвір без нього виглядав порожнім і незавершеним. Все здавалося розумним і непорушним. Тепер власник оселі при установці нових або заміні старих дверей сам вирішує бути чи не бути порогу. Перш, ніж прийняти таке рішення, варто зрозуміти логіку будівельників минулих років і розглянути переваги і недоліки порога.

Дверний поріг – корисний елемент і виконує важливу задачу. Міжкімнатні двері являють собою конструкцію, яка забезпечує щільне прилягання дверного полотна до дверної коробки. Поріг – це деталь конструкції дверної коробки, яка замикає її периметр, закриваючи щілини у нижній частині.

Такий вид дверного блоку давав наступні переваги:

  • збереження тепла в приміщенні;
  • запобігання протягів;
  • надійна звукоізоляція;
  • маскування перепадів висоти в приміщеннях;
  • перешкода для проникнення в житлові кімнати пилу, бруду, води, запахів з кухні, ванни, туалету або комори;
  • гармонійний перехід від одного виду підлоги до іншого.

Установка порога виправдана у ванній кімнаті, коли очікується, що в приміщенні буде підвищена вологість або можливе протікання води на підлогу. Тоді такий елемент у незначній мірі застрахує від поширення вологи у квартирі на якийсь час. Однак, сучасні дизайнери рішуче відмовляються від його встановлення. І на це є декілька причин.

Установка порога: «за» і «проти».

Як вже було сказано, поріг доречний при різних рівнях підлоги та у вологих приміщеннях. Але сьогодні такий метод розв’язання проблеми неактуальний та сильно застарілий. Сучасні квартири будують, дотримуючись певних будівельних норм, заздалегідь передбачаючи відсутність таких перепадів. До того ж, якщо підлогове покриття у всіх кімнатах однакове, то потреба в якому-небудь спеціальному елементі, маскуючому перехід, зовсім відпадає.

Стосовно шумоізоляції і теплоефективності, то звичайний дерев’яний поріг без ущільнювача не забезпечує того рівня герметичності, заради якого варто жертвувати безпекою (особливо маленьких дітей), створювати зайві перешкоди для людей похилого віку або інвалідів. У дитячій, спальні і вітальні ця деталь може спричинити травми. Через цю перешкоду легко збити пальці, пошкодити взуття або сам поріг. 

Без нього весь простір в квартирі виглядає відкритим, гармонійним і необмеженим. У міжкімнатних дверних прорізах, що стають межою між різними видами підлового покриття (плитка, ламінат, килимове покриття та ін.) встановлюють алюмінієві або металеві вставки, що маскують шви. Вони виділяються над рівнем підлоги всього на 5-10 мм і не стають суттєвою перепоною під час пересування.

Якщо у вас стоїть завдання досягти ізоляції, можна встановити автоматичний поріг. Він реагує на відкривання-закривання дверей: в закритому стані виступає вгору і закриває щілину, а при відкриванні їх “заїжджає” в низ, не заважаючи пересуванню.

Сучасні дизайнери також рекомендують встановлювати міжкімнатні двері без порога, щоб зберегти гармонію в інтер’єрі і прибрати всі незручності, пов’язані з його монтажем.

Залишити відповідь