Чи включаються до складу доходу та яким чином відображаються у Типовоій формі, за якою здійснюється облік доходів і витрат, внесені власні кошти ФОП на розрахунковий рахунок згідно з нормами ПКУ?
У загальнодоступному довідково-інформаційному ресурсі (ЗІР) податківці надають наступну відповідь на це питання.
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі – підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Таким чином, власні кошти, які фізична особа – підприємець зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Типовій формі, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичною особою – підприємцем.
Але будьте обережні при внесенні власних коштів на розрахунковий рахунок ФОПом-єдинником, оскільки у податківців на це є інше роз’яснення. Детельніше у статті “Коли кошти, внесені на рахунок, є доходом ФОПа-єдинника.”