Змінилась назва вулиці або міста. Що робити з РРО / ПРРО?

Починаючи з 2014 року та, особливо, після початку повномасштабної війни в Україні пришвидшилися процеси внесення змін у найменування населені пунктів, вулиць тощо. Враховуючи те, що з 1 жовтня 2023 року повернули штрафні санкції за невикористання або використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) / програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО) з помилками у користувачів виникає питання:

 чи потрібно вносити зміни, якщо РРО / ПРРО вже зареєстрований, якщо після цього було змінено найменування міста, вулиці?

Якщо коротко, так.

Адреса місцезнаходження господарської одиниці є обов’язковим реквізитом, який повинен міститися у фіскальному чеку, а інформація в чеку повинна бути актуальною на дату його фіскалізації.

Відповідно до п.8.5 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, зокрема, його місцезнаходження, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП згідно з додатком 10 до Порядку № 1588 з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни, протягом 10 календарних днів із дня внесення змін.

Якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщений об’єкт оподаткування, то платник податків має надати до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування. У розділі 3 повідомлення за ф. №20-ОПП зазначається нове місцезнаходження такого об’єкта.

Для внесення змін щодо місцезнаходження господарської одиниці необхідно:

  • Внести зміни до інформації про торгову точку (для підприємців, у яких немає фізичної адреси надання послуг, можна обрати адресу ФОПа з ЄДР). Для цього потрібно подати форму 20-ОПП, з ознакою у графі 2 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
  • Провести перереєстрацію каси. Для перереєстрації ПРРО в кабінеті платника податків перейдіть в розділ «Введення звітності» – «Створити», оберіть «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО)» та заповніть форму із позначкою «Зміни». Період подання заяви — місяць у якому вона подається. Після цього змінена інформація про місцезнаходження у фіскальний чек повинна підтягнутися автоматично, але, це залежить від сервісу ПРРО. Проводити перереєстрацію ПРРО найкраще при закритій касовій зміні.
У випдаку зміни адреси ФОПа також необхідно зробити певні дії. Детальніше про це можна прочитати у статті “ФОП змінив адресу. Обов’язки та наслідки.